Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přednáškový cyklus Širým světem 2008

17. 11. 2008

Obrazek Proto jsme v roce  1993 jsme uspořádali  jarní a podzimní bloky cestopisných přednášek cyklu nazvaného  „Širým světem“ a postupně desítky dalších  ve Znojmě, Brně, Holicích, Praze atd.. Přednášky s promítáním diapozitivů jsme zpočátku pořádali v dokonale zatemněné vinárně pod Kulturním domem v Prosiměřicích, později v zasedací síni Obecního úřadu. Přednášky  s besedou se setkávaly s docela velkým zájmem nejenom místních obyvatel  ale i zájemců z okolních obcí. Účast  dvacet  a více posluchačů nebývala výjimkou  což na místní poměry bylo docela zajímavé. K přednáškám jsme přidávali různé zeměpisné soutěže, testy s malými drobnými dárky. Protože od pádu železné opony mnoho našich spoluobčanů převážně o dovolených vyjelo do zahraničí kde na vlastní oči poznávali život a vše kolem sebe, mnoho cestopisných seriálů v TV způsobilo i postupně klesající zájem o přednášky. Pravidelná přednášková aktivita  tak skončila z těchto ale i z časových důvodů v roce 1999. Ustoupili jsme  s tím, že se k projektu „Širým světem“ jednou  vrátíme. Také proto, abychom plnili jeden z cílů klubu. Protože jsme projeli opravdu kus světa, využíváme vlastní zkušenosti, bohaté archivy s tisíci snímků, klubového i vlastního archivu videonahrávek. V současné době máme další tisíce snímků v digitální podobě postupně společně s   připravovanými prezentačními programy.

Letošní přednášky o Egyptu, Irsku (Polákovi)  Tunisku (2 x - Hladíkovi) a  navštívilo celkem   101   posluchačů. Což je  velice slušná účast. Trochu nás mrzí, že jenom asi pětina  posluchačů byla z Prosiměřic kterým byly přednášky především  určeny.  Drtivá většina  přijela  z Těšetic, Stošíkovic a ze Znojma (!!). Další ročník proběhne opět v lednu a únoru 2009.

Našimi partnery  úspěšně obnoveného cyklu „Širým světem“, kterým patří velké poděkování jsou Městys Prosiměřice, Základní škola Prosiměřice a Motorest U Střelnice v jehož horním „Cestovatelském salonku“ se přednášky konaly.

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA