Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPRÁVIČKA (2.) - z expedice Globe do Austrálie a na Nový Zéland

23. 12. 2011

Po náročné cestě vnitrozemím od Uluru na východ jsme konečně u moře, u slunečného pobřeží, takže nastupuje program koupání a slunění, prohlídka Brisbane, Sydney a potom let na Nový Zéland.  Nejfotografovanějším útvarem Modrých hor na východě je unikátní skalní útvar nazvaný Tři sestry (Austrálie)

Brisbane je nejjednodušší poznávat z paluby historického autobusu, který - pro našince docela překvapivě – obkrouží s turisty centrum města zdarma (Brisbane, Austrálie)
Moderní domorodec nalezl obživu výkladem o nástrojích používaných jeho předky k lovu (Brisbane, Austrálie)
Aboriginci, původní Australané mají pro turisty připraveno působivé vystoupení sestavené z asi desítky tanců, které prezentují jejich každodenní život (Brisbane, Austrálie)
A konečně v podvečer prvního prosince dorážíme do Sydney. Vysněná opera je v den našeho příjezdu nasvícena červenými barvami jako symbol boje proti AIDS (Sydney, Austrálie)
Ráno při plavbě mořskými zálivy ve městě už slavná opera vypadá tak, jak jsme zvyklí. A je nádherná… (Sydney, Austrálie)
Nejstarší australský parlament je ve státě Nový Jižní Walles. Jeho interiér rozhodně nezapře londýnskou inspiraci (Sydney, Auastrálie)
V ulicích města pak občas nalézáme další domorodce, kteří se živí představeními své výtvarné a hudební kultury (Sydney, Austrálie)
Po třech týdnech putování pěti státy a dvěma teritorii opouštíme Austrálii, pod námi už je vytoužený Nový Zéland.
Po celém dosavadním náročném putování jsme neměli moc času na psaní, zmenšování objemu fotek a posílání. Internetu tu moc není, času máme jako šafránu, a tak jsou naše zprávy velmi omezené, ale jsme plni dojmů, poznatků a zážitků, takže více řekneme při promítání obrázků. Až na nějaké to kašlání a rýmy z klimatizace jsme v pořádku a protože za týden poletíme domů, začínáme se už docela těšit. To u nás nebývá zvykem, ale asi stárneme…
Květa a Jarin, Queenstown, Nový Zéland, Jižní ostrov, 6. 12. 2011