Jdi na obsah Jdi na menu
 


REPORTÁŽE ZE SVĚTA

Příspěvky

Zprávička (3.) - z expedice Globe do Austrálie a na Nový Zéland

23. 12. 2011

Přátelé a kamarádi, velmi neradi, že tak pozdě, posíláme třetí zprávičku, o to hůř, že už nejen po návratu, ale zase už po odjezdu do Alp. Slibovali jsme si i vám, že ji připravíme a pokusíme se odeslat z Aucklandu, ale člověk míní...Nebylo kde, nebylo hlavně kdy, a než jsme se nadáli, už jsme letěli domů. A v tom byl další kamínek úrazu.

 

ZPRÁVIČKA (2.) - z expedice Globe do Austrálie a na Nový Zéland

23. 12. 2011

Po náročné cestě vnitrozemím od Uluru na východ jsme konečně u moře, u slunečného pobřeží, takže nastupuje program koupání a slunění, prohlídka Brisbane, Sydney a potom let na Nový Zéland.  Nejfotografovanějším útvarem Modrých hor na východě je unikátní skalní útvar nazvaný Tři sestry (Austrálie)

 

ZPRÁVIČKA (1.) z expedice Globe do Austrálie a na Nový Zéland

26. 11. 2011

Máme za sebou krátký přestup v Dubaji a pár hodin a nocleh v Sydney. Do města se podíváme zevrubně až na závěr australské etapy výpravy, před odletem na NZ. Probádali jsme kouzelnou Canberu, velmi sympatické Melbourne i milou a přátelskou Adelaide

 

Laponsko – ke kořenům vývoje naší krajiny

24. 1. 2011

trasa_s-popisky_min.jpgO tom, že Skandinávie skýtá mimořádně zajímavou přírodu a krajinu, asi nikdo nepochybuje.  Turistovi nabízí půvabnou, ovšem i dramatickou scenerii či možnost prožít putování liduprázdnými oblastmi, ekologovi v reálném čase poodkrývá taje přírodního vývoje, jaký se za uplynulých dvanáct tisíc let poledové doby odehrál také ve střední Evropě.

 

Střední Amerika a Mexiko - č.5 (Polákovi)

19. 12. 2010

 

 

 

Ahoj přátelé, už se hlásíme zase z pevné země. V Mexiko City nebyl čas to odeslat, byl tam hrozný blázinec, v Madridu jsme nenašli na letišti internet, takže se hlásíme z domova. Máme trochu problémy s časovým posunem, o půlnoci je pro nás stále ještě odpoledne, pokles o asi čtyřicet stupňů taky není bůhví co. Ale jsme zaplať pánbůh doma, ve zdarví jsme to přežili a jsme sice unavení, ale spokojení. Takže všem přejeme krásné Vánoce, bohatého Ježíška, úspěšný vstup do Nového roku, hodně zdraví... a moc se těšíme na viděnou. Květa a Jarin 

 

Střední Amerika a Mexiko - Polákovi č.4

13. 12. 2010

na-centralnim-namesti-jsou-nadherne-stely-s-portrety-mayskych-vladcu-tikal-guatemala.jpgA tak jsme konečně v Mexiku. Úroveň je evidentně o stupínek výš co do bydlení, silnic a také v byrokracii, to jsou velcí machři. Město San Cristóbal de Las Casas je velmi půvabné.

 

Střední Amerika a Mexiko - č.3 (Polákovi)

29. 11. 2010

V pátek jsme v Kostarice prozkoumali ještě NP Monteverde nedaleko Santa Eleny, a je to opravdová přírodovědná lahůdka. Pár hodin se touláme džunglí, občas, lenochod, občas kolibřík, snad prý i hadi.

 

Střední Amerika a Mexiko č.2 (Polákovi)

25. 11. 2010

Vážení a milí přátelé a kamarádi, máme za sebou velký kus Kostariky a zatím vše probíhá bez poruch. Byli jsme v NP Cahuita na břehu Karibiku a bylo to moc fajn. Lenochodi, opice na stromech, o kousek dál leguáni, mýval i krabi, prostě džungle jak se sluší.

 

Střední Amerika a Mexiko- č.1 (Polákovi)

22. 11. 2010

Květa a Jarda Polákovi - členové výkonného výboru klubu, jsou na další velké cestě, tentokrát  po Střední Americe a Mexiku. Vrátí se někdy před Vánocemi. Budeme  otiskovat jejich bezprostřední dojmy. A že jich nepochybně bude...........

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákových -Thajsko č.7

5. 5. 2010

Vazeni kamaradi a pratele, moc vas vsechny zdravime, tentokrat primo z Bangkoku. Meli jsme pochopitelne trochu, ne moc, obavy, jak to tu bude vrit a revolucne kvasit v cervenych trickach, ale je klid a naopak jsme se nachomytli k pozitivnim oslavam. Nejde o prazske povstani ale 62. vyroci intronizace krale Ramy IX., takze jsme si dnes pockali s domacimi na jeho projeti ulicemi do kralovskeho palace, davy jasaji, maji ho radi, coz mu mohou nasi politici safraportsky zavidet.