Jdi na obsah Jdi na menu
 


REPORTÁŽE ZE SVĚTA

Příspěvky

Cestovní deník J.a K. Polákových z GLOBE č.9

3. 5. 2009

ObrazekJsme ve meste Nazca v campu. Mame za sebou divoky sjezd z vysky 4500 mnm do zdejsich 750 mnm zcela pustou krajinou, kde se nedari snad jen par kaktusum, jibak obraz hrozne pouste zcela bez zivota, peklo. 

 

Cestovní deník K. a J. Polákových z GLOBE č.8

1. 5. 2009

ObrazekMame za sebou nezapomenutelny vylet na Machu Picchu -stara hora v kecuanstine - a v zivote jsme nic lepsiho nezazili a nevideli. Jede se vecer z Ollantaytamba vlackem kolem Urubamby do Aquas Callientes, zde se v hostelu prenocuje,aby byl clovek rano brzo blizko a fit, pak busy nahoru na Machu. 

 

Cestovní deník J.a K. Polákových z GLOBE č.7

27. 4. 2009

ObrazekAhoj z Cuzca. Prijeli jsme sem vecer a vydali se na maly spacir do vecerniho mesta. Je to Unesco a opravdu velika parada. Hlavni nam. - Plaza Armas je fantasticke ctvercove se dvema nadhernymi kostely, ale o tom az priste. Od zitra nas ceka tridenni vylet na Machu Picchu vlackem kolem Urubamby, tak se balime a velice tesime, snad nebudeme zklamani, tak jako v Tivanaku.

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č. 6

24. 4. 2009

ObrazekAhoj z La Pazu, bylo to v poslednich dnech dost hekticke, po Sucre jsme prijeli do Potosi, ale zde byla stavka, nechteli nas do mesta pustit. Pak jsme sehnali cestovku, ktera prijela na druhou stranu barikady a my pesky vesli do Potosi a vydali se do podzemi zdejsi stribrne hory. Co jsme tady videli, to nebyl snad ani stredovek..........

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č.5

20. 4. 2009

 ObrazekTak máme za sebou úžasné krajiny sev. Chile, úžasné pásmo sopek, vč. činných, příroda je pustá, nedotčená a pro absenci vody neobyvatelná, tak jen kaktusy, vikuně, lamy, male kapličky kolem silnic v místech havárie, jako u nás, a všude jen kaktusy a ostré keře a trávy.

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č.4

17. 4. 2009

Obrazek

Byli jsme vcera v nejvyssi panvi gejziru na svete v El Tatio a je to pecka. Ve vysce pres 4300 mnm to na svahu sopky vari, bubla a strika, o kousek dal vyvera horka voda ve ktere jsme se vykoupali, ackoliv vzduch mel minus tri.

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č.3

16. 4. 2009

Obrazek

Mame za sebou osm dni v Argentine a jsme nadseni, projeli jsme nadherne hory, NP Talantaya, snedli pravy argentinsky steak, aspon pulkilovy a lehce krvavy, a jak jinak, venujeme se degustacim argentiskych vin, pomalu ladime chutove poharky na chilska vina.....

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č.2

10. 4. 2009

ObrazekCau z Argentiny, projeli jsme Santiago a po dvou dnech nas ceka osm dni v Argentine. Vcera jsme meli paradni trek pod Aconcaguou, pocasi bylo absolutne perfektni a i to cele se da dost slusne prezit - zatim. Az toho bude vic a trocha casu, posleme vetsi zpravu. Zatim srdecne zdravime a prejeme pekne Velikonoce. KaJ z Mendozy.

 

 

 

 

Cestovní deník J. a K. Polákových z GLOBE č.1

7. 4. 2009

ObrazekDnes, sedmého dubna 2009 odletěli z Vídně manželé Jarda a Květa Polákovi, členové výkonného výboru na svoji "velkou cestu" do Jižní a Severní Ameriky.... V následujících týdnech budeme zveřejňovat jejich poznámky, postřehy, jak nám budou postupně z obou Amerik přicházet.