Jdi na obsah Jdi na menu
 


REPORTÁŽE ZE SVĚTA

Příspěvky

Cestovní deník Jardy a Květy Polákovýchz - Thajsko č.6

2. 5. 2010

Vazeni kamaradi a pratele, dnes uzavirame predposledni etapu nasi male expedice, konci odpocinkova faze. Zitra se posuneme z ostrova Samui odpolednim a nocnim presunem {taxi, clun, bus, vlak, tuktuk...}

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákovýchz - Thajsko č.5

28. 4. 2010

Ahoj pratele, po deseti dnech odpocinkovych na ostrove {Ko, Koh} Lanta v Andamanskem mori na jihu jsme se konecne zase hnuli z mista, prekrocili poloostrov, severovychodne prepluli kousek Thajskeho zalivu a po celodennim putovani se dostali na Ko Samui, kde jsme jeste vecer nasli docela dobre a prijatelne ubytovani.

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákových-Thajsko č.4

23. 4. 2010

Ahoj pratele, dekujeme za vas zajem a odezvy. My jsme stale, a jeste ctyri dny budeme v sikovnem odpocinkovem klidnem resortu na ostrove Ko Lanta, venujeme se odpocinku, v tom hicu se ani nic jineho delat neda. Podnikame jen drobne vypravy do okoli. Byli jsme ve skolce orchideji, to bylo paradni pokoukani a foceni, tech tvaru, barev a vuni nepocitane.

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákových-Thajsko č.3

17. 4. 2010

Ahojky vsem doma a okoli, po nejsevernejsim bodu kolem Chiang Masi jsme dobre prohledli Sukhotai, druhe byvale kralovske mesto s perfektnimi starobylymi pamatkami, dalsim busem se pak presunuli jiz blizko - asi 70 km jizne od Bangkoku do Ayuthayi, kde to ovsem za moc nestalo,

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákových - Thajsko- č.2

11. 4. 2010

Ahoj Prosimerice a okoli, srdecne zdravime ze severniho Thajska. Protoze Bangkok byl na nas vkus plny vojaku a policajtu a doneslo se nam z SMS, ze se tu i strilelo a nyni jsou v televizi i nejake desitky mrtvych {cca 20] a stovky pozaviranych {cca 800}, moudrejsi ustoupi, takze jsme hned prvni noc ztravili v autobusu VIP a jedenact hodin se presouvali do Chiang Mai, tedy dle pripravene varianty B.

 

Cestovní deník Jardy a Květy Polákových-Thajsko č.1

7. 4. 2010

Dnešním dnem počínaje budeme uveřejňovat pravidelně nepravidelné reportáže či útržkovité zprávy z měsíční cesty členů výkonného výboru klubu manželů Polákových. Dnes odlétají z Mnichova na 35 denní putování po Thajsku.

 

Z expedice na Andamanské a Nikobarské ostrovy - č.4

6. 9. 2009

ObrazekAhoj vsichni, zasilame posledni zpravu z nasi cesty.  V Garwhalskych Himalajich jsme stihli dva treky, oba velice zajimave. Ten prvni nebyl nijak narocny. Vedl k jednomu z nejposvatnejsich hinduistickych mist - k horkym pramenum reky Yamuny. (Poznámka: předchozí reportáže jsou v rubrice "Reportáže ze světa")

 

Z expedice na Andamanské a Nikobarské ostrovy - č.3

29. 8. 2009

ObrazekAhoj vsichni, dnes naposledy zdravime z  Port Blairu. Andamany jsou krasne, ale nektere veci jsou zde opradu velmi obtizne. Bohuzel prave dokumentace zivota zdejsich puvodnich obyvatel {fotografovani, filmovani], je asi nemozne pro bezneho navstevnika.

 

Z expedice na Andamanské a Nikobarské ostrovy - č.2

25. 8. 2009

Ahoj vsichni, jsme zase po nekolika dnech na netu... Ctyri dny ted byly destive - obdobi monzumu jeste neskoncilo. Prutrze maracen stridaly vytrvalou monotonost drobneho deste. Nic vetsiho se nedalo podnikat.

 

Z expedice na Andamanské a Nikobarské ostrovy - zpráva č.1

22. 8. 2009

ObrazekDnes jsme dostali první emailovou zprávu od Danyho a Aleny ze své expedice na Andamanské a Nikobarské ostrovy. Vrátit by se z expedice měli někdy v polovině září. Oba jsou tradičními   aktivními účastníky akce  v Prosiměřicích. Přijedou i letos na 22. ročník setkání CESTY 2009 v e dnech 17. - 18. října Prosiměřicích. Více o letošním setkání na stránkách Prosiměřické CESTY - www.cestyglobe.estranky.cz