Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vznikl zpravodaj Speciál GLOBE

24. 9. 2008

První číslo spatřilo světa v dubnu 1995 a celý byl věnován  pořádání květnovému setkání Mongolů (2. Prosiměřická JURTA). Další čísla byla vydávána většinou s propagací a programem k podzimnímu setkání cestovatelů CESTY a v lichých létech k setkání JURTA, ještě s nějakými jinými drobnými aktuálními informacemi a kontaktní adresou. Zpravodaje byli ve formátu A 4 v různých barevných provedeních až po číslo 10 vydané v roce 1998.
  Rozesílání zpravodajů se osvědčilo a tak jsme se rozhodli, že budeme pokračovat dál, ale v poněkud upravené formě. Cílem bylo mimo jiné větší sepětí vedení klubu se svými příznivci a členy. V květnu 1999 vyšlo č. 11 již v nové podobě. Změnili jsme formát na menší, praktičtější A 5, a v rámci kontaktu s našimi příznivci, se začal vydávat nejméně 2 x ročně a rozesílat zdarma všem, kteří se v minulém roce zúčastnili setkání CESTY.  Struktura a obsah zpravodaje je následující:

  1. Drobná cestopisná reportáž včetně foto, mapek či perokreseb (příspěvky členů)
  2. Kdo ke kdo – seriálek v němž stručně představujeme čestné členy klubu, cestovatele, krajany v zahraničí mající vztah k cestování a další osobnosti z okruhu zájmu vyplývajícího z názvu a zaměření klubu.
  3. Kaleidoskop drobností a zajímavostí z domova i ze světa
  4. Ze života klubu – osobní výročí členů, výstavy, nové knihy vydané našimi členy, různá sdělení, programy akcí našeho klubu, listárna atd.
  5. DEXIC - databáze expedic a individuálních cest
  6. Kalendář akcí
  7. Sponzoři klubu
  8. Inzerce – prodej, koupě, výměna, spolucestující, knihy atd.
  9. Tiráž a kontaktní adresa klubu a členy vedení

  V přehledu obsahu jednotlivých zpravodajů od č. 11 – 17 uvádíme jen hlavní článek a medailónek z rubriky Kdo je kdo (od čísla 18 bude Speciál GLOBE v ucelené formě na internetu):

Speciál GLOBE č.11,  květen 1999 - Indický Dárdžiling – M.Šnejdar, Kdo je kdo: ing. L. Pecold

Speciál GLOBE č.12,  říjen 1999 - Sikkim – M.Šnajder, program setkání CESTY 1999

Speciál GLOBE č.13,  leden 2000 - K tématu: Za lovci lebek - J. Jakubec, Kdo je kdo: V. Plešinger

Speciál GLOBE č.14,  červenec 2000 - Macau - J.G. Martinek, Bhútán – M. Šnejdar, Kdo je kdo: D. Lebloch, M. Hrušková

Speciál GLOBE č.15, září 2000 - Program setkání CESTY 2000

Speciál GLOBE č.16, květen 2001 - Tundrou k Yukonu a na Polární kruh- V. Kříž, Kdo je kdo: Josef Vágner, Z. Thoma

Speciál GLOBE č.17, září 2001 - Kubánské vzpomínání – B. Krepčík, program setkání CESTY 2001

Bohužel od roku 2008 kdy došlo k podstatnému zdražení poštovného jsme se rozhodli tištěný zpravodaj zrušit a rozesílat pouze jeho internetovou verzi těm příznivcům, kteří na setkání CESTY poskytli své e-mailové adresy. V tištěné podobě jej zasíláme každému, kdo zaplatil příslušné poštovné na setkání CESTY pro daný rok. Je vydáván 4x ročně podle ročních období.