Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podporu Expedičního fondu v 6. kole získávají:

5. 8. 2009

Všechny níže uvedené expedice získávají také zdarma pojištění od Evropské cestovní pojišťovny.

 

Výzkum kahau nosatých a ochrana pobřežních mangrovů v Balikpapanském zálivu (Indonésie): Projekt navazuje na dlouhodobou snahu o ochranu přírody Balikpapanského zálivu na východě Kalimantanu. Jeho vlajkovým druhem je opice kahau nosatý, kterých zde žije až 5 % celosvětové populace. Hlavním tématem výzkumu budou velké nosy kahau - ověřování jejich role v pohlavním výběru. Naše ochranářské aktivity se zaměří na patrolování v mangrovech.

(Podpora: výrobky značky HUMI za 35 000 Kč)

 

NAMAK 2010: Speleologický a geologický výzkum v íránském solném krasu: NAMAK (= sůl v perštině) je již od roku 1998 volné sdružení geologů a speleologů, kteří spolupracují na průzkumu solného krasu v Íránu. Na projektu se podílejí pracovníci Univerzity Karlovy v Praze, Akademie věd ČR, Šírázské univerzity (Írán) a členové České speleologické společnosti. Výsledky projektu jsou jak „expediční objevy", tak i vědecká data.

(Podpora: 30 000 Kč)

První výkopová sezóna v súdánském Wad Ben Naga: Národní muzeum ve spolupráci s  domácími a zahraničními institucemi vysílá vědeckou (archeologicko-etnografickou) expedici do Republiky Súdán. Místem působení se má stát lokalita Wad Ben Naga nacházející se přibližně 100 km severně od Chartúmu. Na lokalitě se nachází několik starověkých chrámů, dvě pohřebiště a palác núbijské královny Amanišacheto.

(Podpora: 30 000 Kč)

Dokumentace archeologických památek popsaných v díle Aloise Musila: Nová dokumentace některých lokalit v Sýrii popsaných A. Musilem, se zaměřením na nerevidované či nedostatečně revidované a obtížněji dostupné lokality, která má doplnit připravovanou databázi Musilových archeologických lokalit. Dále průzkum jejich současného stavu a míry ohrožení, a vytipování vhodných objektů na potenciální řádný výzkum a zakonzervování nejohroženějších památek.

(Podpora: 15 000 Kč)

Iditarod Trail Invitational - Alaska 2010: Iditarod Trail Inivtational je považován za nejtěžší vytrvalostní závod na světě v těch nejtěžších podmínkách. Od roku 1983 se k závodu psích spřežení, které tuto vzdálenost dokáží urazit za necelých 9 dní,  přiřadil i závod jednotlivců: na kole, na lyžích, pěšky.  Cílem našeho dobrodruha je zdolat tuto trasu jako první Čech vlastními silami, a to pěšky/běh.

(Podpora: 16 000 Kč)

 

Život na tortilové oponě: Expedice se pokusí o novinářské zmapování hraničního regionu mezi USA a Mexikem a jeho problémů.

(Podpora: 15 000 Kč)

Ekocesty - Amerika 2009: Snahou expedice Ekocesty Amerika 2009 je informovat o životě lidí ve Střední a Severní Americe, vlivech klimatických změn, možnostech využití obnovitelných zdrojů energie a ochraně životního prostředí.

(Podpora: filtr KATADYN a mediální podpora)

Střecha pro Humanistickou školu ve čtvrti Farako I, Kankan, Guinea: Během pár měsíců zde byla postavena budova pro základní školu z prostředků projektu Medela - kalendáře slavných žen nafoceným Janem Saudkem. Peníze stačily na postavení 3tříd, ředitelny s kabinetem a knihovnou, 8toalet a povinné zdi kolem celého pozemku. Škola pak bude poskytovat vzdělání až 210 dětem z nejchudších rodin či sirotkům. V budoucnu by škola měla být rozšířena o další tři třídy.

(Podpora: filtr KATADYN a 9000 Kč)

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA