Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÝ CESTOPIS MOŘSKÉHO VLKA RICHARDA KONKOLSKÉHO

12. 9. 2011

 

aljasskydenikpredniflat900.jpgTři desítky let museli čtenáři cestopisů čekat na novou knihu slavného osamělého mořeplavce a čestného člena GLOBE Richarda Konkolského žijícího od začátku osmdesátých let v americkém Newportu. Všechny jeho předešlé knihy vydané do roku 1981 ve třech jazycích a v celkovém nákladu 306 000 výtisků byly totiž beznadějně rozebrány. Nyní se čtenáři dočkali. Právě vychází zbrusu nový rukopis Richarda Konkolského s názvem ALJAŠSKÝ DENÍK. Kniha podrobně zachycuje osobní zážitky věhlasného světoběžníka na výpravě do nejpustších končin severoamerického kontinentu a obsahuje řadu zajímavých informací o životě a historii aljašských Eskymáků. Nejnovější Konkolského cestopis je jakousi moderní ozvěnou spisů Jacka Londona, Ernesta Setona a Jamese Curwooda a  je vhodným vánočním dárkem pro všechny milovníky dálek a cestování.

 

Aljašský deník vydává v koedici nakladatelství Milana Švihálka a Seven Oceans Newport. Důležité upozornění: knihu lze objednat výhradně internetem na webových stránkách www.konkolski.com (cestopis bude distribuován z území České republiky za běžné poštovné). 194 stran, 436 ilustrací. Aljašský deník je vydáván ve třech verzích – vázané černobílé, vázané plnobarevné a brožované plnobarevné.

 

Richard Konkolski se stal – ač rodem ze země suchozemců – velkou postava moře a získal věhlas v celém světě. Těší na milé setkání s vámi – ať už prostřednictvím svého nového rukopisu, nebo osobně na křtu Aljašského deníku, který pravděpodobně proběhne začátkem ledna 2011 v Domě knihy Librex v Ostravě.